Wednesday, 24 December 2014

Karp pieczony w piwie

U mnie w domu już trzeci rok z rzędu jest taki karp. Znalazłam ten przepis w starym numerze 'Kuchni" i bardzo wszystkim polecam. Najpierw kupujemy karpia, najlepiej filety - ja miałam prywatnie sprowadzonego z Mazur. Potrzebne jest pół litra piwa i dwa pory na 1,5 kg karpia. Piwo musi być jasne i najlepiej około 4%, bo mocniejsze za bardzo zdominuje smak potrawy.


Making a carp in beer with leeks


Potrzebna jest też szklanka śmietany, musztarda- 2 łyżki ( w przepisie jest pikantna, ale ja dałam miodową ). Oprócz tego trzy ząbki czosnku i małe cebulki "szalotki", które zastąpiłam zwykłą cebulą tym razem. Karp, pokrojony w dzwonka lub pasy, zostaje obsmażony, posolony i popieprzony ( przed obsmażeniem). Musiałam wypić to piwo do końca i może wyrażam się nieskładnie :))W żaroodpornym naczyniu układamy kawałki ryby, posypujemy czosnkiem przeciśniętym przez praskę. Obkładamy cebulkami lub cebulą i porami, pokrojonymi w talarki ( tylko białe części, oczywiście). Zalewamy to piwem zmieszanym z musztardą. Dusi się w piekarniku około godziny, pod koniec dodaje się śmietanę i zdejmuje pokrywkę.


Christmas 2014

Love and Peace for the Animals all over the world

Wigilia to szczególny dzień, w którym chrześcijanie cieszą się, bo Bóg urodził się na Ziemi. Ważne jest żebyśmy pamiętali że narodził się wśród zwierząt w stajni, co uczy nas że zwierzęta są naszymi przyjaciółmi i powinniśmy je szanować i nie zadawać im bólu.

Najlepsze życzenia dla Wszystkich! Wesołych Świąt !!! Merry Christmas!!! 


2 comments:

  1. Wesołych Świat !
    Świetnt przepis, a ja akurat robiłam golonkę w piwie na święta, ciekawe jak mi wyjdzie ...

    ReplyDelete
  2. Dziękuję, golonka na pewno wyjdzie bardzo dobra :). Golonka w piwie to konkretne, wspaniałe danie - też kiedyś zrobię :D

    ReplyDelete